Haftaiçi: 08:00-18:00
75.yıl Mah. 5343 Sk. No:49 Manisa/Türkiye 0532 476 25 14

PVC-Alüminyum Doğrama

Hedef Aluminyum

PVC pencere, Polivinil klorürün kısaltılmış halidir ve oldukça geniş kullanım alanı olan bir plastik polimerdir. PVC'nin katı hali yapı sektöründe boru ve tesisat malzemeleri ile kapı ve pencere profilleri için kullanılır. PVC pencere günümüzde çok tercih edilmektedir. PVC pencereler esnek ve dayanıklı olduğundan genellikle her evde mevcuttur.

 

Alüminyum pencereler ise, hava koşullarına göre dayanıklıdır. PVC pencerelerde sınırlı ebatlarda çözümler üretilebilirken Alüminyum doğrama pencereler ile geniş alanlara uygulama yapabilirsiniz. Yüksek binalarda ve yüksek katlarda Alüminyum pencere güvenle kullanılabilir. Alüminyum doğramanın dayanıklılığı, yüksek atalet momentleri, geniş açıklıklı sürme ve kanatlı kapı ve pencereler imal edilmesine olanak verir.

 

Alüminyum doğrama görünümü, farklı kaplama ve renk seçenekleriyle şık ve moderndir. Alüminyum doğrama kapı ve alüminyum doğrama pencere pvc pencerelere kıyasla daha estetik bir görünüm sunar. PVC pencereler, alüminyum doğrama pencerelerden daha ucuz olma eğilimindedir.

 

Alüminyum doğrama pencereler daha güçlü, daha güvenli ve çok daha uzun bir ömre ve özelleştirme için daha birçok seçeneğe sahip olma eğiliminde olduğundan, alüminyum doğrama fiyatları PVC ye göre yüksek olabilmektedir.

 

PVC pencereler hafif yapılarından dolayı sarkma eğilimi gösterirler. Diğer bir deyişle, alüminyum doğrama kadar güçlü değildirler. Yine de PVC yapı seçmek, düşük iletkenliğe sahip sıkı contalar nedeniyle evinizdeki enerji verimliliğini önemli ölçüde artırabilir.